Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Velykų bobutė Daugų bibliotekoje

Tikriausiai jau matėt
Ar buvot sutikę
Prie durų, prie slenksčio
Bobutę Velykę.

Zita Gaižauskaitė

Velykos – svarbiausia krikščionių šventė, simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą. Apie Kristaus gyvenimą žinome iš įvairių senų rašytinių šaltinių. Trečią dieną po nukryžiavimo Jėzus prisikėlė iš numirusiųjų ir tai žmonėms tapo įrodymu, kad Jėzus nėra tik paprastas žmogus. Jie patikėjo, kad visa, ko jis mokė yra tiesa. Taigi šį nepaprastą prisikėlimą ir švenčiame per Velykas.

Kaip ten bebūtų, bet artėjant Velykoms Daugų miesto bibliotekoje vyko graži gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo bei linksmybių šventė. Velykos – tai šviesos pergalė prieš tamsą, gėrio pergalė prieš blogį. Popietės dalyvius aplankė Velykų bobutė – Zofija Stanionytė, kuri papasakojo apie velykinius papročius ir tradicijas. Tačiau ne tik pasakojo, bet ir visus pavaišino velykiniais saldainiais.

Etnografinio būrelio mokiniai žaidė velykinius žaidimus, o juos paruošė mokytojos Raimonda Šilalienė ir Alvyra Mikailionienė. Vėliau buvo menamos mįslės, o teisingai atsakiusieji gavo prizą. Popietės pabaigoje išrinkome gražiausiai nupieštą margutį. Jį nupiešė Ugnė Mankevičiūtė.

Nepraleiskite progos pabūti su širdžiai mielais, gerai nusiteikusiais žmonėmis, susitikite su draugais. Te sielą džiugina pavasaris ir lai jus visur ir visada lydi sėkmė, meilė ir laimė. Linksmų ateinančių Šv. Velykų!

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Daugų filialo vyresn. bibliotekininkė
Valė Remeikienė

0 atsakymų

Naujienos