Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Rumbonyse smagiai paminėjome Atvelykio šventę

Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų, diena užbaigianti Velykų savaitę. Įprastai šią dieną skiriama daug laiko ir dėmesio vaikams, tad Atvelykis dar yra vadinamas vaikų Velykomis bei Velykėlėmis.

Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais Rumbonių parapijos vienuolės ir Praniūnų biblioteka organizuoja vaikų Velykėles. Į šią gražią pavasario šventę šiais metais sugužėjo nemažas būrys vaikučių. Rumbonių parapijos salėje susirinkusiuosius pasitiko Velykų bobutė. Ji renginio dalyviams papasakojo apie Atvelykį, jo tradicijas. Turėjome galimybę susipažinti su seniausia kiaušinių marginimo vašku technika, kurią pristatė pati Velykų bobutė – Milda Stanevičienė. Mažiausieji popietės dalyviai kruopščiai spalvino popierinius margučius.

Pabaigę marginti ir piešti išėjome į lauką ieškoti kiškučių paslėptų margučių. Kiekvienas suradęs paslėptą kiaušinį buvo apdovanotas saldžiuoju prizu. Grįžę į salę smagiai pajudėjome šokdami liaudiškus šokius. O daugiausiai emocijų ir džiaugsmo suteikė pagrindinė Atvelykio tradicija – margučių ridenimas. Vėliau visi vaišinomės Rumbonių vienuolių paruoštomis vaišėmis ir spėliojome Velykų bobutės užduotas mįsles.

Tokie gražūs renginiai neįvyksta be bendruomeniškumo ir pagalbos. Norime padėkoti Rumbonių parapijos vienuolėms, Eičiūnų filialo vyresn. bibliotekininkei Mildai Stanevičienei, o už salės papuošimą dėkojame Eglei Pangonienei.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Praniūnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Dalia Ramanauskienė

0 atsakymų

Naujienos