Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Medikai, rašytojo plunksnos palytėti

Medicinos darbuotojų dienai paminėti,  Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje parengta paroda, kuri pristato rašytojo plunksną įvaldžiusius Alytaus krašto medikus. Mediko profesija – tai įpareigojimas ir nuolatinis tobulėjimas. Kiekviena mediko diena – iššūkiai ir atradimai.

Tačiau gydytojai ne tik gydo, bet gali būti netgi ir labai kūrybingi. Medikai rašo vadovėlius, informacinius straipsnius apie sveikatą, ligas ir gydymą. Tačiau, kai juos aplanko kūrybinis įkvėpimas, žmones nudžiugina ir savo kurtomis eilėmis, įvairiais literatūriniais tekstais ar prisiminimais.

Alytuje gimęs, tačiau JAV gyvenantis kineziterapeutas Samuelis Tacas, sukūręs unikalią kūno derinimo metodiką, savo knygose skatina sveikatingumą. Arvydas Šeškevičius – ilgametis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, daktaras, Lietuvos paliatyviosios medicinos draugijos prezidentas, paliatyviosios pagalbos pradininkas Lietuvoje, daugelio publikacijų, vadovėlių, paskaitų autorius. A. Šeškevičius – iškili gimtojo Simno krašto asmenybė. Medikas itin puoselėjo savo gimtojo krašto istoriją, savo gimtinei paliko ne vieną solidų leidinį.

Alytaus medicinos istorijoje taip pat yra poetų ir prozininkų. Sigita Narbutaitė – Lipovienė analizavo savo giminės istoriją, Liucija Petrauskaitė – Snarskienė ir Rita Variakojytė – Kiguolienė, išėjusios į užtarnautą poilsį, savo knygose atskleidė buvusių bendradarbių likimus. Anelė Zurlienė rašo įvairia tematika. Buvusios medicinos darbuotojos Izabelės Baublytės – Balčiūnienės knygos įdomios tiems, kas domisi mūsų tautiečių patirtais išgyvenimais tremtyje. Gydytoja Margarita Griškevičienė knygoje „Lemties galia“ dalijasi sukaupta įdomia dokumentine medžiaga, gyvenimo Alytuje prisiminimais.

Birutė Žemaitytė – gydytoja reanimatologė, rašytoja. Jos knygos tikros, išgyventos. Autorė jautriai aprašiusi mintis, įspūdžius iš patirtų piligriminių kelionių.

Kęstutis Orinas – provizorius, keturis dešimtmečius vadovavęs Alytaus centrinei vaistinei ir jos filialams. Vaistininkas rašė kraštotyrine tematika, tačiau nesvetima buvo ir literatūrinė kūryba.

Manoma, kad medikai iš visų profesijų labiausiai išsiskiria gebėjimu kurti, o rašo dėl tų pačių priežasčių, kaip ir kiti: jie jaučia įkvėpimą ir negali nerašyti.

 

                                                    Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos

Vyr. bibliografė kraštotyrai

Ilona Krupavičienė

0 atsakymų

Naujienos