Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Eičiūnų bibliotekininkė vedė kiaušinių marginimo edukaciją Butrimonių vaikų dienos centre

Balandžio ketvirtosios popietė Butrimonių vaikų dienos centre buvo pilna staigmenų ir džiugios nuotaikos.

Su Butrimonių vaikų dienos centro vaikais, socialine darbuotoja Elyte Babravičiūte, socialinės darbuotojos padėjėja Gitana Bauževičiene prisiminėme Atvelykio tradicijas. Atvelykis dar vadinamos vaikų mažosiomis Velykėlėmis, tad nuo seno yra išlikęs gražus paprotys marginti margučius. Ta proga marginome margučius karštu vašku, o edukaciją vedė šio straipsnelio autorė.

Po edukacijos pasikalbėjome apie knygas, o vėliau kartu skaitėme ištraukas iš švedų rašytojos A. Lindgren knygų „Emilis iš Lionebergos“ ir „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Buvo smagu bendrauti su žingeidžiais ir drąsiais vaikais, kurie domėjosi kiek man metų, kur gyvenu, kiek turiu vaikų.

Vaikų dienos centrui padovanojau K. Jakaitės knygą „Bobausis be ausų“, kurią parsivežiau iš Vilniaus knygų mugės. Norėjau, kad vaikai labiau domėtųsi knygomis ir nepamirštų kuo daugiau skaityti.

Vaikai irgi neliko skolingi. Jie Eičiūnų bibliotekai padovanojo pačių nupieštą knygų skirtuką. Vėliau kartu su mažaisiais gėrėme arbatą, o svetingos socialinės darbuotojos visus pavaišino saldumynais. Butrimonių vaikų dienos centras turi gražią tradiciją, kad kiekvienas apsilankęs svečias turi palikti savo palinkėjimą. Tad man buvo itin malonu parašyti šiltus žodžius vaikams ir centro darbuotojoms. Manau, jog užsimezgusi šilta draugystė tęsis dar labai ilgai.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Eičiūnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Milda Stanevičienė

0 atsakymų

Naujienos