"Dainavos kraštas“ dalyje „Kraštotyros darbai" pateikiamas bibliografinis sąrašas vietos kraštotyrininkų parengtų (dažniausiai nepublikuotų) darbų, saugomų Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose.
Skaityti plačiau

Skilties pavadinimas Pridėti įrašą

Alytaus apskritis Alytaus miestas Alytaus rajonas Druskininkų miestas Druskininkų savivaldybė Lazdijų miestas Lazdijų rajonas Varėnos miestas Varėnos rajonas

Sąrašas

Iš viso: 8 rezultatai

Kalvis Valdas Valentinavičius

Gyvenimo datos:1955 m.
Gimimo vieta:Varėnos r.
Veikla:tautodailininkas

 

Valdas Valentinavičius. Birutės Jarusevičienės nuotr.

Valdas Valentinavičius gimė 1955 m. Varėnos rajone. Kalvis gyvena ir kuria Venciūnų kaime (Alovės seniūnija, Alytaus rajonas). V. Valentinavičius mokėsi Alytaus 5-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar Dainavos pagrindinė). Vėliau Alytaus politechnikume įgijo elektriko specialybę. Jis dirbo Alytaus skydinių namų statybos kombinate. Ten dirbdamas susidomėjo kalvyste ir 1988 m. pradėjo dirbti gamybinėje kalvėje Jau po metų dalyvavo pirmoje parodoje. Pirmieji darbai buvo kaltiniai židinio įrankiai. 1994 m. su broliu Kęstučiu Valentinavičiumi (jis taip pat kalvis) Venciūnuose įsirengė kalves.  Darbas virte virė. Valdas vos spėdavo pildyti užsakymus, dirbinius dovanodavo, tad šventėse, mugėse paprastai neturėdavęs ko parduoti.

Valdas Valentinavičius yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus narys (1992 m.), Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų sąjungos narys (2010 m.). Pirmosios Pasaulio lietuvių dainų šventės Liaudies dailės, regioninių bei respublikinių parodų dalyvis. Vieną kalvystės darbų parodą 2004 m. kartu su broliu Kęstučiu yra surengęs ir Alovės bibliotekoje. Pirmą personalinę darbų parodą surengė 2010 m. Alytuje.

Kalvis Valdas Valentinavičius – respublikinių ir tarptautinių kūrybinių stovyklų, tarptautinių kalvystės plenerų, tautodailininkų parodų, meninės kalvystės edukacinių programų dalyvis.

Valdas Valentinavičius yra 2008 m. respublikinio konkurso ,,Aukso vainikas“ regioninio turo II-osios vietos laimėtojas.

 Jo kalvystės darbai pasklidę Lietuvos miestuose ir miesteliuose, puošia bažnyčias ir koplytstulpius. Valdo Valentinavičiaus darbų įsigijo Lietuvos nacionalinis muziejus, privatūs asmenys. Jo kalvystės darbų yra iškeliavusių į JAV, Australiją, Prancūziją, Lenkiją ir kt. Ne kartą yra dirbęs ir Vokietijoje.

Kalvis didžiuojasi, kad, atėjus Sąjūdžiui, aktyviai dalyvavo jo veikloje, skirdamas darbus atgimstančiai Lietuvai. Vienas jų – grupinis. Šalia A. Juozapavičiaus tilto (Alytuje) pastatytas kryžius – memorialinė lenta. Ją kūrė Lietuvos kalvių kalvio Vytauto Jaručio vadovaujami Valdas Valentinavičius, Kazys Babravičius ir Pranas Maloška. Alovės bibliotekoje saugomos Ričardo Rakausko nuotraukos, liudijančios paminklinio kryžiaus Lietuvos kariuomenės karininkui A. Juozapavičiui, žuvusiam už Lietuvos laisvę, gimimą. 1991 m. Vilniuje sukurtas kryžius Sausio 13-osios aukoms atminti (Valdas – vienas iš autorių).

 Apie kalvį V. Valentinavičių rašyta žurnale „Mano ūkis“ (2017, Nr. 12, p.68-69).

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
 Alovės filialo vyresn. bibliotekininkė
Birutė Jarusevičienė

0 atsakymų