Gimė tremtyje. Su tėvais grįžo į Alytaus rajono Atesninkų I kaimą, Simno seniūniją, tėvo tėviškę, kur prabėgo jo vaikystė. 1960–1971 m. mokėsi Simno vidurinėje mokykloje. 1971–1977 m. studijavo Kauno medicinos institute Medicinos fakultete, 1977–1978 dirbo chirurginėje internatūroje Alytaus rajono centrinėje ligoninėje. Nuo 1978 m. dirba Kauno medicinos universiteto Neurochirurgijos klinikos Stuburo ir periferinių nervų chirurgijos skyriuje [2]. Stažavosi JAV, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Kuveite, Čekijoje, Latvijoje, Rusijoje [6].
B. Špakauskas daugiau kaip 30 metų dirba neurochirurgijos srityje, 11 metų vadovauja Kauno medicinos universiteto klinikos Stuburo ir periferinių nervų chirurgijos skyriui. Tai vienintelis Lietuvoje tokio pobūdžio skyrius, teikiantis kvalifikuotą ir specializuotą pagalbą sergantiems stuburo, nugaros smegenų ir periferinės nervų sistemos ligomis.
B. Špakausko darbo ir mokslo tyrinėjimų kryptis – stuburo ligų chirurginis gydymas. 1993 metais jam suteikta aukščiausia gydytojo neurochirurgo kvalifikacinė kategorija [6]. Jis įdiegė naujas stuburo ligų gydymo metodikas, yra minimaliai invazinių stuburo operacijų pradininkas Lietuvoje.
2007 m. vasario 15 d. jam suteiktas Lietuvos respublikos medicinos mokslų daktaro laipsnis.
B. Špakauskas yra paskelbęs daugiau kaip 100 spausdintų darbų stuburo chirurgijos klausimais šalies ir užsienio medicinos spaudoje, skaito pranešimus tarptautiniuose neurochirurgų forumuose [2].
Aukščiausios kvalifikacinės kategorijos neurochirurgas per trisdešimt darbo metų sukaupė didžiulę patirtį, išugdė nemažą būrį jaunų specialistų.
2009 m. Alytaus rajono savivaldybės taryba už ypatingus nuopelnus sveikatos srityje Broniui Špakauskui suteikė Alytaus rajono garbės piliečio vardą [1]. „Alytaus rajono garbės piliečio vardas man brangiausias iš visų mano titulų, kokius tik esu gavęs, nes tai – ne mano paties pastangų rezultatas, o žmonių įvertinimas. Kitus titulus gali pasiekti dirbdamas, mokydamasis, darydamas karjerą. O garbės piliečio vardas – jokiais pasiekimais neišmatuojamas. Labai jį branginu – tai mano krašto žmonių dovana“, – viename interviu prasitarė Bronius Špakauskas [6].
Apie Bronių Špakauską rašoma leidiniuose „Kas yra kas Lietuvoje“ [3, 4, 5], Arvydo ir Benono Šeškevičių knygoje „Simnas“ [2], periodikoje ir internete.
Literatūra ir šaltiniai
Parengė: Lina Vasiliauskaitė (Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka), 2016; 2017