Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Žygio metu aplankyti žymiausi Pivašiūnų paveldo objektai

Rugsėjo 15 dieną Pivašiūnų gyventojai ir svečiai dalyvavo  Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pivašiūnų filialo bibliotekininkės Irmos organizuotame pėsčiųjų žygyje „Žymiausi Pivašiūnų paveldo lankytini objektai“. Žygis buvo skirtas Europos paveldo dienoms paminėti. Kelionė prasidėjo nuo Pivašiūnų piliakalnio, ant kurio užkopę prisiminėme jo atsiradimo istoriją. Pasak legendų, piliakalnis priklausęs Pilėnų kunigaikščio Margirio sūnui. Pasakojama, kad ant šio piliakalnio senovėje buvusi šventykla. Dar sakoma, kad jis nebuvęs toks aukštas. Kai žmonės eidavo melstis, kartu nešdavo ir kepurę žemių. Melsdamiesi bei kepurėmis nešdami žemes pamažu ir supylė piliakalnį.  Visiems buvo smagu ir įdomu išgirsti šią legendomis apipintą istoriją.

Toliau visi kartu aplankėme Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kurioje žygio dalyvius pasitiko Pivašiūnų parapijos klebonas mons. Vincas Baublys. Klebonas aprodė bažnyčią ir papasakojo apie ją garsinantį Dievo Motinos paveikslą bei kasmet bažnyčioje vykstančius garsiuosius Žolinių atlaidus. Ačiū klebonui, kuris mums surengė trumpą ekskursiją ir papasakojo apie šią bažnyčią bei jos turtingą istoriją.

Paskutinė žygio stotelė – Pivašiūnų Ilgio ežero paplūdimys, apie kurį žygio dalyviams plačiau papasakojo bibliotekininkė Irma. Atminimui žygio dalyviai fotografavosi nuostabiame ežero fone, o žygio pabaigą vainikavo nuoširdūs pokalbiai, vaišės bei visų nuoširdžios šypsenos.

Dalyviai džiaugėsi žygiu ir su bibliotekininke susitarė, kad kitais metais jį būtinai pakartos. Tik aplankys jau kitas Pivašiūnus garsinančias vietas.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Pivašiūnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Irma Patinskaitė

0 atsakymų

Naujienos