Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Velykų papročiai ir tradicijos

Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje veikia Velykoms skirta paroda. Joje eksponuojami leidiniai apie gražiausios pavasario šventės – Velykų papročius ir tradicijas.

Daug vertingos medžiagos yra tautosakininko Jono Balio knygoje „Lietuvių kalendorinės šventės“, P. Dundulienės „Lietuvių šventės: tradicijos, papročiai ir apeigos“. Balio Buračo leidinyje „Lietuvos kaimo papročiai“ rašoma apie Velykų džiaugsmus Dzūkijoje. Ž. Šaknys leidinyje „Lietuvos kultūra: Dzūkijos ir Suvalkijos papročiai“ pateikia informaciją apie Velykų vakarėlius Dzūkijoje.

Parodoje galima rasti ir šias knygas: Juozo Kudirkos „Velykų šventės“ bei „Velykų vaišės“, F. Marcinkaus ir N. Jurėnienės „Margutis – šventų Velykų simbolis: tradicijos, visi marginimo būdai, raštai, stalo puošmenos ir patiekalai“, J. Vaičekauskienės „Velykų šventės“.

Parodoje daug ir etnologo Liberto Klimkos knygų: „Lietuviškųjų švenčių rate“, Tautos metai“, „Lietuviškų tradicijų skrynelė“. Parodoje taip pat yra periodinių leidinių straipsnių apie Velykų papročius ir tradicijas.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyresn. bibliografė kraštotyrai
Lina Vasiliauskaitė

0 atsakymų

Naujienos