Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

„Tautiška giesmė“ skambėjo ant Rumbonių piliakalnio

Šiemet, liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ nuskambėjo jau keturioliktąjį kartą. Kur begyventų ar besisvečiuotų, lietuviai visame pasaulyje švenčia Valstybės dieną, susiburia ir kartu sugieda Lietuvos himną. „Tautiškos giesmės“ giedojimas visiems kartu tapo pagrindine Valstybės dienos šventimo forma.
 
Ši idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyvų balsų žiedu. Taip garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma aktyvių bendruomenių ir pavienių žmonių, tapo gyva mūsų laikų tradicija.

„Tautiška giesmė“ kiekvienais metais skamba ir ant Alytaus rajone esančio Rumbonių piliakalnio. Ši graži tradicija suburia Alytaus seniūnijos bendruomenes. Šiemet paminėjome šią gražią šventę klausydamiesi vokalinio ansamblio „Jotvainiai“ ir Alytaus seniūnijos bendruomenių pasirodymų. Tradiciškai vaišinomės bendruomenės „Praniūnai“ narių išvirta sriuba.

Nepamirškime, kad kiekvieno indėlis yra svarbus, kiekvieno balsas stiprina ne tik „Tautiškos giesmės“ skambėjimą, bet ir pačią Lietuvą.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Praniūnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Dalia Ramanauskienė

0 atsakymų

Naujienos