Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Tarptautinė konferencija „Kultūros paveldas ateičiai: atrask, dalinkis ir mokykis“

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje rugsėjo 10 dieną vyko tarptautinė konferencija „Kultūros paveldas ateičiai: atrask, dalinkis ir mokykis“. Šį Erasmus+ projektą mūsų biblioteka įgyvendina kartu su bibliotekomis iš Danijos, Estijos, Slovėnijos ir Švedijos. Pagrindinis tikslas – supažindinti bendruomenes su nacionaliniu ir kitų šalių kultūros paveldu, pasakoti ir dalintis istorijomis, kurios apjungia įvairias kraštotyros ir mokymosi visą gyvenimą sritis.
 
Dėl pandeminės situacijos visi konferencijos dalyviai iš užsienio pranešimus skaitė ir su susirinkusiais diskutavo nuotoliniu būdu. Tačiau tai nė kiek nesutrukdė – susirinkusi pilna salė kolegų bibliotekininkų iš apskričių bei savivaldybių viešųjų bibliotekų aktyviai dalyvavo diskusijose, klausė ir dalijosi patirtimi.
 
Kiekviena tauta stengiasi puoselėti savo identitetą palikdama ateities kartoms savo išskirtinę kolektyvinę atmintį. Vienas iš svarbiausių veiksnių, puoselėjantis kiekvieno žmogaus savimonę bei etninę ir tautinę tapatybes, yra savo krašto kultūros paveldo pažinimas. Viešosios bibliotekos visame pasaulyje turi unikalią patirtį dirbant su kultūros paveldu bei kraštotyra ir taip prisideda prie istorinės atminties išsaugojimo. Projekte dalyvaujančios bibliotekos, besidalindamos patirtimi, siekia aktualizuoti kiekvieno krašto kultūros paveldą bei paskatinti bendruomenes aktyviai įsitraukti į kraštotyrines veiklas.

Sveikinimo kalbas tarptautinėje konferencijoje tarė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Emilija Banionytė beiŠvietimo mainų paramos fondo Projektų koordinatorė Edita Trečiokienė.

Projekto vadovė Ieva Pranckūnaitė susisrinkusiems pristatė Erasmus+ projekto „Kultūros paveldas ateičiai: atrask, dalinkis ir mokykis“ įvykdytas veiklas, rezultatus ir reikšmę. 

Restauratorė Indrė Valkiūnienė perskaitė pranešimą apie Tiškevičių rūmų, kuriuose įsikūrusi biblioteka, restauravimo darbus, jų metu atrastą tapybinį dekorą bei išsaugojimą.

Ginta Zalcmane iš Latvijos nacionalinės bibliotekos nuotoliniu būdu skaitė pranešimą „Kultūros paveldas skaitmeninėje aplinkoje: bendruomenės įtraukimas ir edukacinė veikla“.

Maja Kwiecińska iš Nacionalinio Osolinskių instituto, „Pono Tado“ muziejaus (Lenkija) pasakojo, kaip mokslo bibliotekoje buria įvairią bendruomenę – nuo šeimų su vaikais iki senjorų. To paties instituto darbuotoja Monika Nowak dalijosi patirtimi, kaip A.Mickevičiaus „Pono Tado“ rankraštis įkvepia kurti įvairias edukacines veiklas.

Gunta Grundmane iš Kuldigos viešosios bibliotekos (Latvija) skaitė pranešimą tema „Kraštotyrinė medžiaga informaciniam raštingumui skatinti ir patriotizmui ugdyti“.

Oksana Humeniuk iš Ternopilio srities bibliotekos jaunimui (Ukraina) dalijosi patirtimi, kaip vietos biblioteka gali skleisti kultūros paveldą savo regione.

Rūta Bokta ir Sanita Jurkane iš Gulbenės regioninės bibliotekos (Latvija) pasakojo apie neformaliojo švietimo metodus, padedančius įgyti ir tyrinėti kultūros paveldą.

 

Nuotraukos: Tatjana Grigorčenkienė

0 atsakymų

Naujienos