Kovo 24 d. simniškiai ir miesto svečiai susirinko paminėti „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos” leidimo 53-ąsias metines. Prieš 53 metus, kovo 19 d., Simne buvo išleistas pirmasis šio paslaptingo ir reikšmingo leidinio numeris, kuris tapo vienu svarbiausių tiesos šaltinių ne tik mūsų Bažnyčios, bet ir visos Lietuvos istorijoje.
Turėjome galimybę susiburti ir atminti tuos laikus, kai mūsų šalis patyrė sudėtingus išbandymus, prisiminti žmones, kurie, nepaisydami daugelio sunkumų, drąsiai kovojo už tiesą, laisvę ir tikėjimą. Kronikos rašymas ir leidimas buvo ne tik iššūkis, bet ir milžiniškas įkvėpimas, vedęs šalį per tamsiausius laikus, primenant, kad net ir mažuose miesteliuose, tokiuose kaip Simnas, gyvena didelės širdys ir stiprūs žmonės, pasirengę ginti savo vertybes ir įsitikinimus.
Minėjimas prasidėjo šventomis mišiomis Simno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, kur mišias laikė Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Rimantas Norvila. Vėliau dalyviai persikėlė į Simno kultūros centrą, kur vyko konferencija, kurią moderuoti organizatoriai patikėjo ARSVB Simno filialo vyresniajai bibliotekininkei Sandrai Sejavičienei.
Pirmasis pranešimą skaitė humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Valdas Rakutis, kuris apžvelgė „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ reikšmę ir svarbą šių dienų perspektyvoje. Humanitarinių mokslų daktaras, mokslo darbuotojas Antoni Urmanski pristatė savo knygą apie Simno bažnyčios fundatorių Zaberezinskių giminę. Įdomūs faktai apie Antoni: žmogus, pusę gyvenimo praleidęs Lenkijoje, atvyko į Lietuvą studijuoti, disertaciją rašė apie grafus Zaberezinskius ir surinko tiek daug medžiagos, jog teko išleisti knygą.
Trečiąjį pranešimą skaitė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Arūnas Bubnys, kuris apžvelgė pogrindinį leidinį „Aušra“. Gerbiamam Arūnui moderatorė uždavė tokį klausimą: nors žinia, kad „Aušrą“ pradėjo leisti Jonas Basanavičius, tačiau dėl priespaudos leidimas buvo sustabdytas. Tačiau 1975 m. lapkritį buvo išleistas pirmasis atgaivintos „Aušros“ numeris, prie kurio prisidėjo ir Sigitas Tamkevičius. O žinant, kad Sigitas Tamkevičius iš Simno buvo iškeltas 1975 m. gruodį, tai ar nebuvo taip, kad to mažo miestelio širdis vėl suspurdėjo ir pirmosios atgaivintos „Aušros“ idėjos kilo taip pat čia, Simne?
Pranešėjas atsakė, jog yra žinoma, kad penkis pirmuosius atkurtos „Aušros“ numerius redagavo Sigitas Tamkevičius. Tad pirmasis numeris, galimai, tikrai buvo redaguotas Simne. Na, o paskutinįjį konferencijos pranešimą skaitė inžinierius-ekonomistas, žmogus, apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, Arvydas Sekmokas, kuris pristatė savo išleistą knygą „Birželio sukilimas nėra baigtas“.
ARSVB Simno filialo informacija