Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Simne paminėtas Anzelmo Matučio gimtadienis

Tau, vaikuti, dovanoju
Skambią skambią kalbą.
Lyg varpeliai,
Lyg žvangučiai
Jos žodeliai skamba.

/Anzelmas Matutis/

Sausio 20-ąją Simno gimnazijos 4a klasės mokiniai, lydimi mokytojos Rasos Juškauskienės, sugužėjo į biblioteką paminėti vaikų poeto, buvusio Simno gimnazijos mokytojo, Anzelmo Matučio 100-ąsias gimimo metines.

Bibliotekininkė trumpai supažindino su poeto biografija, vaikai apžiūrėjo spaudinių parodą, klausėsi skaitomų eilėraščių. O jie labai patiko, nes apie svarbius dalykus – gimtąją šalį, gamtą, mamą, žmogų – parašyti paprastai ir suprantamai.

Vėliau vaikai iliustravo pasirinktą eilėraštį: kaip tikri dailininkai atidžiai rinkosi kūrinėlius, kad galėtų tinkamai iliustruoti. O nupiešė visi puikiai.

Šiuo užsiėmimu tik pradėjome renginių ciklą, skirtą Anzelmui Matučiui, nes nuo vasario pirmos dienos bibliotekoje veiks Alytaus kraštotyros muziejaus kilnojamoji paroda „Pažinti Anzelmą Matutį“, į kurią bus kviečiami visi pradinių klasių mokiniai.

ARSVB Simno filialo informacija

0 atsakymų

Naujienos