Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Senojo Alytaus prisiminimai unikaliose fotografijose

Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje pristatytas Alytaus miesto istoriją fiksuojančio fotomenininko Zenono Bulgakovo fotografijų albumas. Katalogas yra tarsi unikalios parodos tęsinys, praėjusiais metais eksponuotos Kauno fotografijos galerijoje. Nuotraukose – Alytaus ir alytiškių gyvenimo vaizdai, kuriuose fotografas pasakoja apie gimtojo miesto kaitą, urbanistinį peizažą bei vietinių žmonių gyvenimą, kurį jau daug dešimtmečių menininkas stebi tarsi iš šalies.

Susitikti su dzūkais atvyko leidinio sudarytojas Donatas Stankevičius bei Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Česonis. „Aš tiesiog myliu žmones, kurie, įveikdami savo dienos maršrutą, mato prasmę sustoti ir užfiksuoti dalelę kasdienybės. Negana to, labai subtiliai“, – katalogo įžangoje atviravo Donatas Stankevičius. Vakaro svečius kalbino bibliotekos vadovė Vida Grišmanauskienė.

 „Kodėl taip sunku atitraukti akis nuo Zenono Bulgakovo fotografijų? Regis, jose matomi dalykai niekuo neypatingi. Ar tikrai realybėje taip ilgai žiūrėtume į tarybinių laikų Alytaus daugiabutį? O žvelgdamas į Bulgakovo fotografijose užfiksuotą kylantį Putinų rajoną – negali atplėšti akių… Nespalvota, ryškių kontrastų ir švarių kompozicijų fotografija iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip reportažas, tačiau iš tikrųjų tai – meninis universalios urbanistinės modernybės, nesvarbu kuris pasaulio kampelis tai būtų, dokumentas“ – savo mintis išsakiusi architektūros istorikė Marija Drėmaitė.

Zenonas Bulgakovas priklauso tam auksiniam miesto gyventojų branduoliui, kurie labai myli savo miestą ir daro tai, kas jiems atrodo svarbu. O kad jį alytiškiai myli ir vertina, liudijo gausus fotografo talento gerbėjų būrys, kantriai laukiantis autografų.

 

 

                                                    Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos

                                                    Vyr. bibliografė kraštotyrai

 Ilona Krupavičienė

0 atsakymų

Naujienos