Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Praniūnų filiale pynėme advento vainiką

Artėja pačios gražiausios šventės. Bet prieš tai išgyvename adventinį laikotarpį. Advento laikotarpis apipintas įvairiausiais mitais, jam priskiriama nemažai tradicijų, kurios yra įstabiai sakralios ir gražios. Krikščionims adventas – tai susikaupimo, dvasios ir kūno apsivalymo periodas. Juo prasideda bažnytinių švenčių liturginiai metai. Šis laikotarpis yra skirtas pažymėti laiką iki Jėzaus gimimo. Per adventą krikščionys tradiciškai penktadieniais pasninkauja, o viso advento laikotarpiu atsisako triukšmingų linksmybių, skiria daugiau laiko apmąstymams.

Vienas iš advento tradicijų yra advento vainikas. Tai horizontalus visžalio augalo – eglės ar pušies – šakų vainikas, į kurį būna įstatomos keturios žvakės. Pirmąjį advento sekmadienį uždegama viena žvakė, antrąjį sekmadienį – dvi, trečiąjį sekmadienį – trys, o paskutinį sekmadienį prieš Kalėdas jau dega visos keturios žvakės.

Šeštadienį Praniūnų filiale vyko kūrybines dirbtuves „Advento vainikas“. Džiugu, kad į biblioteką sugužėjo maži ir dideli. Iš natūralių gamtos gėrybių kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamino po advento vainiką. Kiekvienas į namus išsinešėme gerą emociją ir artėjančių švenčių prasmingą laukimą.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Praniūnų filialo vyr. bibliotekininkė
Dalia Ramanauskienė

0 atsakymų

Naujienos