Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Popietė-viktorina „Savam krašte – tėvų kalba“

Siekiant atkreipti dėmesį į gimtosios kalbos svarbą, grožį, taisyklingumą ir turtingumą Vankiškių bibliotekoje vyko popietė-viktorina „Savam krašte – tėvų kalba“.

„Mūsų kalba – ji mintyse, ji širdyje, ji pagrindas bendrauti, siekti, kurti“, – savo eilėraštyje rašo alytiškė poetė Scholastika Kavaliauskienė. Tai lyg ir paaiškina šio renginio tikslą.

Popietės-viktorinos dalyviams teko rinkti populiariausius, gražiausius žodžius, sinonimus, antonimus. Šmaikštūs žodžiai pralinksmino dalyvius. Teko atspėti ir archaizmų – senovinių žodžių reikšmes, pvz. „mokslinyčia“, „sukrautuvė“ ir kt. O kur dar smagios naujoviškos patarlės, frazeologizmai. Taip pat įvairūs palinkėjimai iš pasirinktos raidės.

Labai džiugu, kad aktyvūs savo tėvų kalbos žinojimu, jos išraiška buvo tiek vyresni, tiek jaunesni bibliotekos lankytojai.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vankiškių filialo vyresn. bibliotekininkė
Ina Vorobjovienė

0 atsakymų

Naujienos