Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Netradicinė istorijos pamoka Punioje

Birželio 1 dieną Alytaus r. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus 5 ir 6 klasės mokiniams vyko netradicinė istorijos pamoka. Mokiniai istorijos mokėsi ne iš vadovėlio, o artimiau susipažindami su Punios miestelio istorija, apsilankydami bibliotekoje, pasivaikščiodami po miestelį.

Pirmiausia ėjome į Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Punios filialą. Bibliotekininkė Irena Kaškonienė padėjo kiekvienam mokiniui  susirasti reikiamą informaciją, supažindino su literatūra apie Punios miestelio istoriją, padovanojo lankstinukų.

Mokykloms šiuo metu rekomenduojama kuo daugiau ugdymo vykdyti lauke, todėl pamoką tęsėme Punios kultūros centro prieigose, tyrinėdami, lygindami ir dalindamiesi informacija, kurią suradome informaciniuose stenduose. Mokiniai turėjo surinkti, analizuoti ir pristatyti draugams apibendrintą informaciją šiomis temomis: ,,Punios miestelio istorija“, ,,Punios mokyklos istorija“, ,,Punios bažnyčios istorija“, ,,Žymūs Punios krašto žmonės“. Pamokos pabaigoje mokiniai išsakė savo įspūdžius, mintis, kodėl Punia svarbi mūsų šalies istorijai.

Mokiniai ne tik pagilino istorijos žinias, bet ir ugdė bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, aktyviai tyrinėjo informacinius stendus, turėjo daugiau galimybių plėsti mokymosi aplinką, išnaudodami Punios miestelio erdves.

Butrimonių gimnazijos istorijos mokytoja
Dalia Adžgauskienė

0 atsakymų

Naujienos