Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Nemunaitis šventė Jonines ir minėjo 635-ąsias įkūrimo metines

Krašto grožis gerumu širdies čia prakalbėjęs,
Pušys prie piliakalnio gražiai prigulę,
Ir senoji guoba, kriaušė kaip iš protėvių senos sodybos
Nemuno ramaus pašonėj prieglobstį čia radę.

Birželio 23 d. padavimais, legendomis dabintas, didinga istorija turtingas, Nemunaičio miestelis paminėjo 635-ąsias metines ir kartu šventė Jonines. Į renginį atvyko Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas su žmona, mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, savivaldybės tarybos nariai bei gausus būrys seniūnijos gyventojų ir svečių.

Renginys prasidėjo mišiomis Nemunaičio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje, keturračių paradu kartu su „Gojelio“ šokėjais, įnešama miestelio vėliava. Dvigubos šventės proga renginio vedėja Ilona Zapolskienė sveikinimo žodį tarti paprašė Alytaus rajono savivaldybės merą Algirdą Vrubliauską ir Nemunaičio seniūną Rimantą Avižienį.

Susirinkusiųjų širdis džiugino Alytaus r. meno ir sporto mokyklos mokytojų kvintetas, Santaikos liaudiškų šokių grupė „Narpulis“, vadovės Rasa Navakauskienė ir Rasa Janeliūnienė, Butrimonių skyriaus šokių kolektyvas „Gojelis“, vad. Živilė Patinskaitė. Skambėjo atlikėjų Aidos Stivanello ir Jokūbo Šilalės, grupių „Bent“ iš Miroslavo, „Smiltė“ iš Nemunaičio, „Ambicija“ iš Krokialaukio atliekamos dainos.

Kraštietė keramikė Rita Gegužienė vedė molio lipdymo edukaciją mažiesiems ir padovanojo miesteliui angelą, bibliotekos patalpose vyko virtuali fotografijų paroda „Nemunaitis anksčiau ir dabar“, Marceliutė vedė edukaciją „Nusipink sau vainikėlį“.

Gardžia sriuba vaišino medžiotojų klubas ,,Sudvaja“. Galima buvo paskanauti ir nusipirkti nemunaitiškės Linos Daukševičienės Tautinio paveldo ženklu sertifikuotų obuolių sūrių ir kitų sveikuoliškų skanėstų. Kulinariniais gebėjimais garsėjantis bendruomenės narys Darius Glušauskas viliojo firminiu plovu ir saldumynais. Alytaus rajono savivaldybės visuomenes sveikatos biuras organizavo sveikatinimo veiklas.

Kadangi šis vakaras ir Joninių vakaras, tad renginio vedėjos vairą perėmė Marceliutė. Ji paragino palydėti saulę ir jai padėkoti už gyvybę ir šviesą, prašyti, kad ji mums būtų gera, neišdegintų laukų ir pievų, o viską šildytų ir augintų. Norėdami apsisaugoti nuo piktų dvasių ir raganų kerų, įkūrėme Joninių laužą. Mažieji suskubo ieškoti paparčio žiedo.

Šventę vainikavo Vytauto Šiškausko koncertas. Po jo vyko diskoteka, kur skambėjo grupės ,,Tuoj“ dainos.

Šventės rėmėjai: Alytaus rajono savivaldybė, UAB ,,Ridakesta“(direktorius Kęstutis Akelis), UAB „Limtra“ (direktorius Kazimieras Banys), UAB ,,Logmeda“ (direktorius Vytautas Graževičius), Nemunaičio seniūnaitis Saulius Ludavičius, Užupių seniūnaitis Stasys Parulis, Asociacija Nemunaičio bendruomenė, Nemunaičio biblioteka.

Nuotr. danielius.net

Alytaus rajono viešosios bibliotekos
Nemunaičio filialo bibliotekininkė
Daiva Avižienienė

0 atsakymų

Naujienos