Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Nelijos Urbės debiutinis romanas – ieškantiems romantikos

Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekoje vis dar vasariška šiluma alsuojantis ruduo pradėtas debiutuojančios rašytojos, alytiškės Kornelijos Gražulytės (slapyvardžiu Nelija Urbė) romano „Melo šydas“ pristatymu.

„Esu debiutuojanti autorė Nelija Urbė. Studijuoju lietuvių kalbos pedagogiką Vytauto Didžiojo universitete. Gyvenu šalia Dzūkijos sostinės Alytaus, apsupta gamtos, iš kurios dažnai semiuosi įkvėpimo. Rašymas mane lydėjo nuo vaikystės. Pradėjau nuo dainų tekstų, nes maniau, kad siesiu savo gyvenimą su muzika, bet nutiko kitaip. Kiek vėliau atradau prozą. Supratau, kad ji turi įvairiausių veidų ir galimybės plačios. Tikriausiai labiausiai nemėgstu rėmų, todėl neapsistoju ties vienu istorijos šablonu, vienu žanru. Stengiuosi išbandyti vis naujus“, – taip prisistato romano autorė Nelija Urbė.

„Melo šydas“ – tai meilės romanas, kuris skaitytojus nukelia į lietuvišką kaimą. Čia jūsų laukia ne tik graži meilės istorija, bet ir įtampa, gyvenimo realijos. Akylesnis skaitytojas kūrinyje atras ir rimtesnių temų, tokių, kaip tėvų įtaka tolimesniam vaikų gyvenimui, nusikalstamumas, žalingi santykiai.

 Kadangi knygos autorė būsima lietuvių kalbos mokytoja, buvo aptarta ir švietimo situacija Lietuvoje bei įtraukaus ugdymo svarba.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos informacija

0 atsakymų

Naujienos