Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

„Margučių kraitelė“ papuošė Krokialaukio biblioteką

Visą Didžiąją savaitę Alytaus r. sav. viešosios bibliotekos Krokialaukio filiale vyko edukacijos „Margučių kraitelė“, kuriose savo išmone ir kūrybiškumu dalijosi nuo pačių mažiausių penkiamečių iki paauglių. Vadovaujami vyresn. bibliotekininkės, vaikai papuošė bibliotekos ir visos gimnazijos erdves nuotaikingais šv. Velykas atspindinčiais trafaretais, o lauke išpuošė Velykų medį ir didžiulį simbolinį kiaušinį.

Vaikai dalyvavo margučių gaminimo ir marginimo edukacijose iš antrinių medžiagų. Kiaušinius margino ne tik tradiciniais būdais, bet ir puošė kristalais, blizgučiais: taip, kaip gražu patiems vaikams. Visų darbeliai buvo puiki medžiaga bibliotekoje surengti parodą „Margučių kraitelė“, kuria gėrėtis galėjo ne tik Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos bendruomenė, bet ir šventėms užsukę ar knygų pasikeisti atėję miestelio gyventojai. Įdomu, kad apie parodą sužinojo ir dvi Airijoje gyvenančios tautietės, kurios tikino, jog Airijoje tokių edukacijų nebūna. Tad joms buvo labai smagu pasigėrėti margučių raštais bei vaikų išmone, su kuria kviečiu susipažinti ir jus.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Jolita Vaičiulienė

0 atsakymų

Naujienos