Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Lyg stebuklą šią dieną mes turime…

Kovo 16 diena skirta tiems, kurie išsaugojo lietuvišką žodį ir raštą, gabeno uždraustą lietuvišką spaudą.

Gyvename tokiame amžiuje, kai knyga ir spauda ne draudžiama, kaip XIX amžiuje, tačiau ir dabar knygas nešiojamės ir dalijamės, o jos nebūtinai turi turėti fizinį pavidalą. Juk būna tokių vidinių knygų, kurios užima nemažai vietos širdyje. Tuomet gera pasidalinti tai su kitais. Tai tokia knygnešystės forma – iš širdies į širdį. Knygnešystė Lietuvai yra dovana ir amžinas klausimas, kas mes būtume, jei knygnešiai nebūtų nešę lietuviško žodžio.

Kiekvienas kraštas turi ir savo knygnešius.

Minint šią svarbią datą, prie koplytstulpio mūsų kraštiečiui knygnešiui Kaziui Stasiukynui Peršėkininkų kaime uždegėme žvakeles ir padėjome trispalvių gėlių. Visi kartu supratome, koks sunkus ir nelengvas kelias buvo lietuviškam žodžiui ir kalbai, o knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Kumečių filialo vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Pocevičienė

0 atsakymų

Naujienos