Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Literatūrinė valandėlė Krokialaukio bibliotekoje „Skaitom ir piešiam“

Sausio mėnesio pradžioje minime Lietuvos pedagogo, rašytojo, vaikų literatūros kūrėjo, mūsų kraštiečio Anzelmo Matučio gimtadienį. Ta proga kiekvienais metais sausio mėnesį didesnį dėmesį skiriame vaikų mėgiamo poeto kūrybai. A. Matučio kūryba susilaukė mažųjų skaitytojų meilės, aukšto visuomenės įvertinimo.

Rinktinė ,,Margaspalvė genio kalvė“ apdovanota tarptautiniu H. K. Anderseno diplomu, suteiktas nusipelniusio kultūros veikėjo ir nusipelniusio mokytojo vardai, o už poemą ,,Genio kalvė“ – Respublikos valstybinė premija. Poetas yra rašęs: „(…) būčiau nepaprastai laimingas, kad bent vienas mano eilėraštis taip žavėtų, taip į save trauktų skaitytojus, kaip kadaise mane žavėjo Jiesios pakrančių lakštingala…“

Literatūrinės pamokėlės metu susipažinome su poeto vaikyste, jo kūryba, kuri tęsėsi penkiasdešimt metų, apdovanojimais. Mažieji skaitytojai deklamavo jiems patikusius gražiausius eilėraščius, vėliau juos įprasmindami piešiniuose, kurie šiuo metu eksponuojami parodoje bibliotekoje.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Daiva Kalasauskienė

0 atsakymų

Naujienos