Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Laiko ir vaikystės atspindžiai alytiškio Vytauto V. Stanionio fotografijose

Trumpajai prozai skirtą literatūrinį sambūrį – festivalį „Imbiero vakarai“ pradėjome švęsti jau jo išvakarėse. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos renginių salėje atverta puikiai pažįstamo alytiškio, fotografo Vytauto V. Stanionio santūriai jausminga paroda „Luko vaikystė“.

Ką žinome apie Luką? Tai penkerių-šešerių metų berniukas, mėgstantis žaisti kareivėliais, turintis mažą brolį ar sesę, mamą ir tėtį (fotografą Vytautą V. Stanionį), 2001–2002 metais įgyvendinusį seriją „Luko vaikystė“. Nuotraukose, priklausomai nuo pasirinkto žiūros taško, atsiskleidžia vis skirtingos serijos reikšmės. Tai ir šeimos albumo fotografijos, ir per vaiką pamatytas (miesto) peizažas, ir vyro žvilgsnio į tėvystę liudijimas.

„2000-ųjų metų pradžioje kuriant seriją „Fotografuota Lietuvoje“ norėjosi studijuoti pasaulinę fotografiją ir labiau išgryninti savąjį matymą. Keliaujant kaupėsi vaizdai ir įspūdžiai, o vienu metu, netikėtai įsiterpus „Luko vaikystei“, nuotraukas pagyvino judesys ir labai paprasta buvo atsakyti į dažną žmonių klausimą apie tai, ką čia aš fotografuoju. Parodiniai darbai iškeliavo į parodas, o šie maži atspaudai ilgai ir ramiai tūnojo archyve, kol jų nepaėmė į savo rankas Donatas Stankevičius“, – pasakoja parodos autorius Vytautas V. Stanionis.

„Man patinka, kaip fotografuoja Vytautas. Cykiai cykiai (dzūkų k.), jo tarsi nėra. Ramiai, neekspresyviai. Istorija tokia, kad važiuodamas vieno – atradau kitą. Bevartant spalvotas Lietuvos vaizdų fotografijas į rankas menininkas man įduoda pluoštą nespalvotų, panašių į kontaktinius atspaudus. Jų daug, labai daug, ne per daug. Bežiūrint į tynais (dzūkų k.) vykstantį vaiko gyvenimą atrodo, kad žiūrėtum filmą. Ir vėl tas jausmas, kad fotografuota be jokio didelio įsikišimo, tarsi fotografo nebūtų. Vienoje iš nuotraukų randu Vytautą. Tiesa jis tik atspindys lange, visą dėmesį ir vėl perleidžiantis dominuojančiai aplinkai“, – parodos atsiradimo aplinkybes atskleidžia fotografas, parodų kuratorius Donatas Stankevičius.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos informacija

0 atsakymų

Naujienos