Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Jungtinė menininkų Gusto Jagmino ir Algirdo Judicko kūrybos darbų paroda „Tapyba iš Daugų“ atidaryta!

Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekos erdves papuošė jungtinė dviejų menininkų kūrybos darbų paroda. Tapytojo Gusto Jagmino bei tautodailininko, tapytojo, medžio drožėjo Algirdo Judicko tandemas teigia, kad tai išskirtinė galimybė pamatyti jų darbus, gimusius Dauguose, nes iš ten jie išvežami itin retomis progomis ar aplinkybėmis.

„Kai praeito dešimtmečio pabaigoje Algirdas Judickas apsigyveno Dauguose, pradėjome reguliariai lankytis vienas kito dirbtuvėse ir žiūrėti kas naujo nutapyta. Algirdas nuolatinis Daugų gyventojas, o aš atvažiuoju tik savaitgaliais, bet vasaromis kartais pabūnu ir ilgiau. Mano pagrindinė tapybos dirbtuvė yra Vilniuje, bet ir Dauguose šį bei tą nutapau ir Algirdas būna pirmasis žiūrovas mano naujų darbų. Lygiai kaip ir aš jo. Ilgainiui nusistovėjo tradicija ne tik apžiūrėti naujausius vienas kito darbus, bet ir eiti kartu tapyti į plenerą, čia pat – Daugų gatvėse ar miestelio apylinkėse. O kartais tapome atskirai, skirtingu laiku plenere, bet susitinkam ir darbus aptariam drauge. Taigi, vieną dieną nuėjom iki bendros parodos. Ligi šiolei mūsų tandemas buvo žinomas tik mums patiems, o dabar nutarėm pasirodyt ir platesnei publikai. Tiesiog Jurgio Kunčino biblioteka pakvietė parodą padaryti, tada aš pamąsčiau… ir nutariau, kad jeigu daryti, tai tik su Judicku! Ir rodyti „tapybą iš Daugų“. Algirdas sutiko! Taigi iš tokių darbų ir paroda: Daugų miestelio ar apylinkių motyvai, nutapyti plenere ir darbai iš mūsų Daugų dirbtuvių“, – taip šią parodą pristato vienas iš jos autorių, menininkas Gustas Jagminas.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos informacija

0 atsakymų

Naujienos