Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Joninės Nemunaityje

Birželio 23-iosios vakarą Nemunaičio seniūnijos gyventojai ir svečiai rinkosi į rekreacinę zoną prie Nemuno, kur jau tradiciškai švenčiame Jonines.

Seniūnas Rimantas Avižienis pasveikino visus susirinkusius, padėkojo visiems, kurie padėjo rengti šią šventę. Joninių proga šventės svečius bei dalyvius pasveikino ir LR Seimo narys Laurynas Kasčiūnas bei Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė.

Kultūros renginių organizatorė Loreta Grigaravičienė kartu su renginio vedėja Marceliute pakvietė visus Jonus, Janinas ir Rasas. Jiems buvo uždėti ąžuolų vainikai ir įteiktos tautodailininkės Ritos Gegužienės, kilusios iš šio krašto, kurti ąžuolo lapai.

Šventėje dalyvavo Alytaus rajono neįgaliųjų draugijos rankdarbių būrelio vadovė Dovilė Daugirdienė, kuri priskynė augalų ir mokė pinti Joninių vainikus. Renginio svečiai susipažino su neįgaliųjų žmonių rankdarbių paroda (socialinės reabilitacijos projektas, finansuojamas Alytaus rajono savivaldybės lėšomis). Savo dirbinius iš molio pristatė keramikė Rita Gegužienė, papasakojo, kaip prisijaukinti molį ir pakvietė nusilipdyti suvenyrus.

Šventėje koncertavo Ilonos ir Dainiaus duetas, Alytaus r. neįgaliųjų draugijos ansamblis „Šypsena“, Eičiūnų folkloro ansamblis „Žolynai“, Alytaus r. meno ir sporto mokyklos kvintetas, Nemunaičio vokalinis ansamblis „Smiltė“. Vakarėjant buvo uždegtas Joninių laužas, kurį paruošė Nemunaičio gyventojai Valentinas Sakalauskas ir Algis Mažeika.

Nemuno pakrantę stebulėmis papuošė plenero dalyviai menininkai Arūnas Vaitkus, Ingrida Vaitkienė, floristės iš Ukmergės krašto Aldona Maskoliūnienė ir Rasa Laskauskienė. Už žemės meno instaliaciją dėkojame Andriui, Agnei ir Martynui Grigaliūnams iš Galintėnų.

Šventę organizavo Alytaus rajono Daugų KC Nemunaičio skyrius, Nemunaičio seniūnija, asociacija „Nemunaičio bendruomenė“, Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Nemunaičio filialas.

Renginys finansuotas Alytaus rajono savivaldybės, asociacijos „Nemunaičio bendruomenė“, seniūnaičio Sauliaus Ludavičiaus lėšomis.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Nemunaičio filialo vyresn. bibliotekininkė
Daiva Avižienienė

0 atsakymų

Naujienos