Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

„Ir žodį jie kaip saulę nešė“

Kovo 16 d. minima Knygnešio diena. Šią dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Kiek knygnešių buvo mūsų krašte šiandien jau niekas tiksliai neatsakys. Remiantis žinoma informacija, knygnešių ir platintojų Dzūkijoje priskaičiuojama 204. Manoma, kad per 40 spaudos draudimo metų į tautą kovoti dėl lietuviškos spaudos išėjo 2000 knygnešių.

Ta proga Parėčėnų bibliotekoje vyko popietė „Ir žodį jie kaip saulę nešė“. Renginį vedė bibliotekininkė Dalia Žvirblienė. Renginio dalyviai buvo supažindinti su sunkia knygnešio dalia. Prisiminėme mūsų kraštietį knygnešį Kazį Stasiukyną, gimusį Peršėkininkų kaime ir platinusį knygas Meteliuose, Miroslave, Krokialaukyje ir kitur.

Renginio metu dalyviams buvo paruoštos 4 spėlionių užduotys apie Kazį Stasiukyną, kurias reikėjo užbaigti. Taip pat per internetą žiūrėjome kaip Ukmergės rajono pasakotojos pasakojo apie knygnešius.

Vėliau skaitovės Romutė Matelienė, Valerija Buzūnienė ir Iljara Kaževienė skaitė eiles apie knygnešius. Taip pat vyko viktorina „Knygnešių keliais֧“. Dalyviams buvo pateiktos 4 užduotys po 5 klausimus, į kuriuos jie turėjo atsakyti. Visi dalyviai pasirodė puikiai. Popietės pabaigoje Romutei Matelienei aš aktyvų skaitymą buvo įteikta dovanėlė.

Nuoširdžiai  dėkoju  visiems dalyviams  ir skaitovėms už dalyvavimą  knygnešiams skirtame renginyje.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Parėčėnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Dalia Žvirblienė

0 atsakymų

Naujienos