Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

„Harmonija tarp gamtos ir žmogaus“

Šis ruduo – ypatingas savo gamtos spalvų įvairove ir klimatu, bet, kad ir kaip bebūtų šilta, tamsusis paros metas ateina vis anksčiau. Kiekvienas iš mūsų pagalvojam, kaip prasmingiau praleisti vakarus jaukioje aplinkoje: prie židinio, su knyga rankoje, o gal užsiimti širdžiai miela veikla su rankdarbiais. Didieji prekybos centrai mums siūlo didžiulį pasirinkimą, bet iš mylimo žmogaus rankų priimta pagaminta jo paties dovana kur kas malonesnė, nei pirktinė. Juk kiekvienoje rankų darbo smulkmenoje įdėta ir dalelė kūrėjo širdies.

Ta proga lapkričio 11 d. Miroslavo bibliotekoje skaitytojai rinkosi į edukacinę popietę „Harmonija tarp gamtos ir žmogaus“, kurią vedė mokytoja, tautodailininkė Lina Žaliauskienė iš Lazdijų. Kūrybinę atmosferą skleidė ir bibliotekoje veikianti Birutės Bobkovos tapybos darbų paroda. Į edukacinę popietę atvyko ne tik žingeidūs miroslaviškiai, bet ir garbūs svečiai: Alytaus rajono savivaldybės vicemerė Dalia Kitavičienė ir Viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas.

Prieš prasidedant edukacijai bibliotekininkė Nijolė Žiūkienė kalbėjo apie knygos svarbą, kuri visais laikais apie žmogų pasakydavo daug daugiau, nei jie patys galėdavo pasakyti. Taip pat ji padėkojo aktyviausiems bibliotekos skaitytojams už vasaros skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“.

Neliko skolingas ir Viešosios bibliotekos direktorius A. Vyšniauskas, kuris ne tik dėkojo skaitytojams už vis dar neblėstančią meilę knygai, bet ir apdovanojo simbolinėmis dovanėlėmis daugiausia knygų perskaičiusius Miroslavo bibliotekos skaitytojus. Tarp apdovanotųjų – Nijolė Rubliauskienė, Birutė Vaičiulienė, Vytautas Molneris, Aldona Rimašauskienė, Juozas Futramentas ir Marytė Januškauskienė.

Neliko nuskriausti ir kiti vasaros skaitymo iššūkyje dalyvavę bibliotekos skaitytojai. Jiems įteikti magnetiniai knygų skirtukai bei „skambi“ padėka: dvi smagios dainos, kurias atliko Alytaus r. sav. KC Miroslavo skyriaus moterų ansamblis „Slabadėlė“.

Tačiau didžiausia šio renginio dovana – edukatorės Linos Žaliauskienės pamoka susirinkusiems, prieš kurią vicemerė Dalia Kitavičienė palinkėjo gerų emocijų ir optimizmo jos dalyviams, gyventi ne praėjusia diena, nes jos jau nebėra, ne rytojum, nes jo dar nėra, bet džiaugtis šia diena, kuri mums šiuo metu siūlo visą pluoštų teigiamų ir džiugių emocijų.

Po tokių išmintingų palinkėjimų ir edukatorės Linos pamokymų visi kibome pinti sodų iš šiaudų. Moterys labai greitai perprato pynimo techniką, ir to puikus įrodymas – didžiausią sodą nupynusi vicemerė D. Kitavičienė. Neblogai sekėsi ir kitiems edukacijos dalyviams, nes daugelis į namus grįžo nešini savo sukurtais darbeliais.

Ši popietė sutapo su Šv. Martyno diena, kuri simbolizuoja paskutinę rudens šventę ir laikoma orų pranašu. Tad visi drauge pasidžiaugėme šilta ir gražia diena, kuri prognozuoja šaltas ir sniegingas Šv. Kalėdas. O iki didžiųjų žiemos švenčių pinsime sodus, kuriuos pynė mūsų tėvai bei seneliai ir kabino juos virš bendro šeimyninio stalo, kad šeimoje vyrautų harmonija, santarvė ir ramybė, kurios norėčiau palinkėti ir kiekvienai miroslaviškių šeimai.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Miroslavo filialo vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Žiūkienė

0 atsakymų

Naujienos