Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Gyvenimas kaip foto akimirka

“Aš ne rašytojas. Ne skulptorius. Mano rankose fotokamera. Bandau stabdyti laiką. Praeitis. Dabartis. Prisilietimas prie ateities…“. Tokius gilius ir prasmingus žodžius rašęs Alytaus miesto Garbės pilietis, fotometraštininkas Zenonas Bulgakovas, kuris gegužės 24-ąją būtų minėjęs savo 85-ąjį jubiliejinį gimtadienį bei alytiškius pakvietęs į įspūdingą savo darbų parodą. Deja…

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje surengtas vakaras „Gyvenimas kaip foto akimirka“ tarptautiniu mastu pripažintam menininkui, dailininkui Zenonui Bulgakovui atminti. Apie fotomenininko neįkainojamos vertės kūrybinį palikimą bei jo svarbą savo įžvalgas išsakė paveldosaugininkė dr. Margarita Janušonienė bei fotografas, parodų kuratorius Mindaugas Kavaliauskas. Vakaro svečiai akcentavo tai, kad šio archyvo išsaugojimui būtina atrasti tinkamą vietą Alytuje, Zenono gimtajame mieste. Šiltais atsiminimais apie fotomenininką dalijosi jo žmona Giedrė, fotografė Zita Stankevičienė, ilgamečiai šaldytuvų gamyklos kolegos bei kiti jį pažinojusieji. Meniškos prigimties asmenybei nesvetima buvo ir klasikinė muzika,  todėl šio susitikimo metu skambėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Frederiko Šopeno kūriniai.

Įvairiose bibliotekos erdvėse parengta Zenono Bulgakovo fotografijos ir tapybos darbų paroda atskleidžia menininko įvairiapusiškumą. Vieniems žmonėms jis buvo žinomas kaip puikus fotografas, kitiems – kaip dailininkas, todėl neretai nustembama, kad Zenonas buvo puikiai įvaldęs abu talentus.

Zenonas Bulgakovas per penkis savo kūrybos dešimtmečius fotografijoje nuosekliai gvildeno tokias temas kaip reportažas, humoras, natiurmortas, ekologijos problemos, foto montažas, portretas. Svarbi vieta tenka urbanistiniams bei estetiniams peizažams.

Magiškos energetikos kupini ir jo sukurti dailės darbai, kurie tarsi atkartoja autoriaus pamėgtas temas – poetiškai tapomi  gražiausi gimtojo Alytaus ir apylinkių gamtos peizažai bei fragmentai,  iš autorinių negatyvų rekonstruojami senojo miesto vaizdai, fiksuojami nauji. Zenonas meistriškai įamžino pirmuosius Sąjūdžio mitingus, Sausio 13-osios įvykius bei kitas svarbias istorines akimirkas.

Visi šie darbai džiugina žmones šiandien, tačiau kaip nesumeluoti liudijimai labai svarbūs ir ateinančioms alytiškių kartoms.

 

                                                                     Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos

                                                                     Vyr. bibliografė kraštotyrai

                                                                     Ilona Krupavičienė

 

0 atsakymų

Naujienos