Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Gruodis Punios bibliotekoje ir bendruomenėje

Gruodis bibliotekoje prasidėjo nuo Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo mokinių siuvinėtų delmonų parodos. Tai jau antra šios mokyklos mokinių paroda Punios bibliotekoje. Ją, kaip ir pirmąją, parengė dailiųjų tekstilės dirbinių profesijos mokytoja, tradicinių amatų meistrė Renata Žiūkienė. Tikrai ne visi žino, kas tie delmonai. Delmonas – dekoruotas tekstilinis krepšelis, lietuvininkių ryšėtas ties juosmeniu, atpažįstamas kaip išskirtinis ir privalomas Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo elementas. Iki metų pabaigos dar galima jais pasigrožėti.

Gruodžio 2-ąją vyko Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotas edukacinis užsiėmimas. Lapkričio pabaigoje mokėmės piešti ant puodelių, o šį kartą edukatorė Jelena mokė piešti tekstiliniais dažais ant marškinėlių ir padėkliukų. Šį kartą dalyvių skaičius dėl įvairių nepalankių aplinkybių buvo gerokai mažesnis, bet gal ir gerai, nes marškinėliai užima daug daugiau vietos negu puodeliai.

Lapkričio mėnesį taip pat „užsikrėtėmė“ sauso vilnos vėlimo virusu. Renatos Žiūkienės pamokytos, bendruomenės moterys atsiliepė į p. Dianos Nausėdienės kvietimą ir vėlė paukščiukus prezidentūros Kalėdų eglutei. Na o po to nusprendė ir mūsų Dzūko pirkią papuošti veltais žaisliukais. Tad gruodžio 9-ąją nemažas būrelis sutartinai ir darbavosi toje Dzūko pirkioje. Visų reikalingų priemonių nupirko VO „Punios ainiai“. Vėlimas nėra greitas darbas, todėl kai kurios moterys po keletą žaisliukų pagamino namuose. Jų darbo rezultatas – graži, netradicinė Kalėdinė puokštė.

Gruodžio 10 d. bibliotekoje vyko garsinių skaitymų popietė Punios pagrindinio ugdymo skyriaus pradinių klasių vaikams. Ji buvo skirta rašytojo Česlovo Navakausko 70-mečiui. Veikė knygučių paroda „Česlovo Navakausko kūryba vaikams“. Skaidrių pateikties pagalba, vaikai buvo supažindinti ne tik su rašytojo kūryba, bet ir su jo laisvalaikio pomėgiais. Garsiai skaitėme ir aptarėme knygelę „Kur tas pasaulio kraštas?“. Ją taip pat sukėliau į skaidres, kad visi gerai matytų linksmas iliustracijas, nes vien tik klausytis šiuolaikiniams vaikams nėra patrauklu.

Gruodžio 17 d. bibliotekoje gaminome atvirukus vienišiems seniūnijos gyventojams. Jau šeštus metus Punios biblioteka ir Punios pagrindinio ugdymo skyriaus pradinių klasių mokinukai jungiasi prie akcijos „Pradžiuginkim vienišus žmones“, kurios metu savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, seniūnijų seniūnai ir socialiniai darbuotojai lanko vienišus ir sunkiai gyvenančius Alytaus rajono žmones, perduoda Kūčių ir Kalėdų stalui skirtas dovanėles. Vaikų ir bendruomenės moterų pagaminti atvirukai su kalėdiniais lauknešėliais, pasieks tuos, kurių kasdienybėje ir švenčių dienomis trūksta džiaugsmo.

Na ir, žinoma, kaip gi be prieššventinės ruošos. Bendruomenės moterys puošė seniūnijos administracinio pastato prieigas, vyrai – miestelio eglę, na o aš, su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Almos Davidavičienės pagalba, savo bibliotekos langus.

Šventiškai nusiteikę, nors ir visai nežiemišku lietingu oru, gruodžio 17-ąją įžiebėme Kalėdinę eglę. Susirinkusieji pamatė inscenizuotą pasaką „Ledinukas“, vaikai džiaugėsi Kalėdų Senelio dovanėlėmis, visi gėrėjosi šventiniais fejerverkais ir linksminosi su energingąja Donalda Meiželyte.

Po šventės skubėjome sušilti Dzūko pirkioje, kur laukė gausus suneštinių vaišių stalas ir karštas Punios bendruomenės moterų išvirtas šiupinys.

Nuoširdžiai dėkojame šventės rėmėjams: VO „Punios ainiai“, Žagarių bendruomenei, Vaisodžių bendruomenei, asociacijai „Panemunės dzūkai“, Punios seniūnui Gintautui Laukaičiui ir ūkininkui Grigorij Bosovec.

Visiems ramių, palaimingų šv. Kalėdų!!!

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Punios filialo vyresnioji bibliotekininkė
Irena Kaškonienė

0 atsakymų

Naujienos