Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Dainuojamoji poezija skambėjo Jurgio Kunčino bibliotekoje

Dzūkas, dainuojamosios poezijos kūrėjas ir atlikėjas Albertas Antanavičius-Šekspyras jau ne kartą skyręs savo kurtas dainas alytiškiams, iš sostinės į gimtąjį miestą sugrįžo paminėti savo jubiliejinį gimtadienį. Nuoširdūs ir šilti alytietiški tekstai bei gitaros skambesys dovanoti savo kraštiečiams ir 443-iąjį gimtadienį šventusiam Alytaus miestui.  Jurgio Kunčino bibliotekos kuklioje salėje sunkiai betilpo visi norintys susitikti su savo miesto žmogumi, puikiai įvaldžiusiu poetiško žodžio ir melodijos derinį.

Mintimis nuolat sugrįžtantis į tą tikrąją, senąjį Alytų, į savo eiliuotus tekstus Albertas sudeda nostalgiškus prisiminimus, emocijas, jautrumą ir atvirumą. Visa tai, kas artima ir suprantama žmonėms.  O taip dainuoti galima tik nuoširdžiai mylint ir branginant savo kraštą. „Jeigu išloščiau milijoną, galėčiau kas savaitę po keletą knygų išleisti“, – juokavęs humoro nestokojantis dainų atlikėjas.  Jis sukūręs daugiau kaip tūkstantį tekstų bei apdainavęs kone kiekvieną Dzūkijos vietovę.  

 Savo žemiečiams atvežęs mielą muzikinę dovaną, į Vilniuje esančius namus Albertas iškeliavo nešinas glėbiu gėlių ir nuoširdžiausiais alytiškių sveikinimais linkint naujų kūrybinių galių.

                                          

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos

                                           Vyr. bibliografė kraštotyrai

Ilona Krupavičienė

0 atsakymų

Naujienos