Juostos yra neatsiejama lietuvių etninės kultūros dalis. Jos turėjo ne tik praktinę paskirtį, bet ir mistinę, simbolinę reikšmę bei savitus ženklus.
Kovo 5 d. į Alytaus rajono viešosios bibliotekos Miroslavo filialą buvo pakviesta edukatorė Rima Abečiūnė, kuri papasakojo apie juostų meninę reikšmę, raštus, jų naudojimą ir pamokė jas austi.
Edukacinę programą „Ausiu aš juostą Lietuvai“ pradėjome nuo susipažinimo su įvairiais raštais, pynimo ir audimo būdais. Edukatorė pristatė audimo stakles, skietelius, kuriuos moterys naudojo juostoms austi. Nors pirmosios juostelės ne visoms pavyko idealiai, tačiau džiaugsmo ir noro mokytis tikrai netrūko.
Dėkojame edukatorei Rimai Abečiūnei už tai, kad ji ne tik puoselėja etnokultūros meną, bet ir dalijasi juo su kitais.
Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Miroslavo filialo vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Žiūkienė