Vasarišką dieną Kaišiadorių rajono „Bočių“ bendrijos nariai leidosi į kelionę, kuri juos nuvedė į nedidelį, bet istorinėmis paslaptimis turtingą Simno miestelį Alytaus rajone. Šis miestelis, pavadintas dviejų milžinų vardais, sužavėjo kaišiadoriškius savo istoriniu paveldu ir kultūros perlais.
Atvykusius svečius svetingai pasitiko Simno filialo vyresnioji bibliotekininkė Sandra Sejavičienė, kuri pasidalino savo žiniomis ir aistra šiam kraštui. Ekskursija prasidėjo nuo Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios, kurią miestelėnai dažnai vadina Simno perlu. Bibliotekininkė papasakojo apie bažnyčios istoriją, jos architektūrinius ypatumus ir svarbą vietos bendruomenei.
Pasakojimas tęsėsi apie Simno dvarą ir jo valdytoją Joną Zabžezinskį, kuris ne tik paliko žymų pėdsaką šio krašto istorijoje, bet ir tapo daugelio vietinių legendų dalimi. Kaišiadoriškiai sužinojo apie gražiausiu Simno namu tituluojamą senąjį pastatą, kurio sienos mena ne vieną miestelio gyvenimo istoriją.
Įdomių istorinių faktų gija toliau vedė per Simno miestelio kasdienybę: limonado ir gazuoto mineralinio vandens dirbtuvės, ledainės veiklą, taip pat senąjį Simno valsčių. Vienas iš svarbiausių miestelio simbolių – 94 metus skaičiuojantis ąžuoliukas, pasodintas Vytauto Didžiojo jubiliejui, kuris primena apie didingą Lietuvos praeitį ir tautos vertybes.
Simno aikštėje ekskursantus sužavėjo prasminga moters skulptūra, vaizduojanti motiną, laukiančią savo vaikų sugrįžtant. Šis kūrinys simbolizuoja ne tik meilę, bet ir ilgesį bei viltį, kad miestelis ir toliau išliks gyvas savo žmonių širdyse.
Ekskursija praskleidė daugybę Simno istorijos puslapių, kurie paliko neišdildomą įspūdį Kaišiadorių bočiams. Ši kelionė buvo ne tik smagi pramoga, bet ir prasminga istorijos pamoka, kuri priminė, kokia turtinga ir spalvinga yra mūsų krašto praeitis. Kaišiadoriškiai grįžo namo sužavėti ir praturtėję, kupini naujų žinių bei įspūdžių.
Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Simno filialo informacija