Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Alovės bibliotekoje eksponuojami bibliotekos skaitytojos Elenos Ratkevičienės rankdarbiai

Ponią Eleną aplankiau norėdama pakviest dalyvauti Skaitymo iššūkyje, nes ji kasmet perskaito ne vieną dešimtį knygų. Būdama neįgali, aloviškė dėkoja Dievui, kad vis dar gali skaityti ir megzti.

Nepastebėti vąšeliu nertos staltiesės, tik įėjus į kambarį, negalėjau…

Pasikalbėjome ne tik apie skaitymus, bet ir apie rankdarbius. Marti Aušra atėjo į pagalbą ir rodė vieną už kitą įspūdingesnius nertus ir siuvinėtus uošvės dirbinius. Susitarėme ir dėl rankdarbių parodos, ir dėl Skaitymo iššūkio („…kad tik niekur eiti nereikėtų“, – sakė ji). Knygas Elenai parneša vaikaičiai, kaimynė.

Jau pirmoji lankytoja, pamačiusi rankdarbius, stebėjosi:

– Ir vaikus augino, ir darbus dirbo, ir dar rasdavo laiko siuvinėti, nerti.

O rankdarbiai žavi kruopščiu atlikimu: jei iš gabaliukų, tai sujungta gražiausiai, o jei siuvinėta, tai ir „blogoji“ pusė nepriekaištingai tvarkinga.

Paroda bibliotekoje veiks iki rugsėjo 30 d.

                                                                          Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
                                                                              Alovės filialo vyresn. bibliotekininkė
                                                                                                Birutė Jarusevičienė

0 atsakymų

Naujienos