Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Visą Lietuvą vienijanti tradicija ir ant Rumbonių piliakalnio

Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną visame pasaulyje, kur tik yra lietuvių, vieningai giedotas Lietuvos valstybės himnas. Kasmet liepos 6-ąją po visą pasaulį nuskambantis mūsų tautos himnas skambėjo ir ant Rumbonių piliakalnio. Labai džiugu, kad šiemet prie mūsų bendruomenės prisijungė ir kaimyninių bendruomenių nariai. Sulaukėme bendruomenių atstovų iš Genių, Užubalių, Luksnėnų, Radžiūnų, Panemuninkų, Rumbonių.

Po Lietuvos himno giedojimo nusileidome į piliakalnio papėdę, kur visi liko pasibūti draugiškame ratelyje, vaišinosi išvirta ant laužo sriuba ir plovu, taip pat atsineštomis susirinkusiųjų vaišėmis. Šioje šventėje liejosi dainos ir skambėjo muzika. Labai džiugu, kad ši graži tradicija mus suveda kiekvienais metais. „Tautiškos giesmės“ iniciatyva ypatingai gerai atspindi tai, kokia esame didinga, kasmet vis stiprėjanti tauta, kuri gali daryti didelius bei reikšmingus dalykus.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Praniūnų filialo vyresn. bibliotekininkė
Dalia Ramanauskienė

0 atsakymų

Naujienos