Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Vankiškių bibliotekoje – Reginos Tamašauskienės raižinių paroda „Iš širdies į širdį“

„Neriu į žalią vasarą , į ten, kur tarp debesų, pievų gėlių ir vėjo – gyvena svajonės. Tos svajonės, kurios niekad neužauga. Jos nemoka pykti, jos tik džiaugiasi ir šėlsta, jos moka iš lašelio padaryti stebuklą, nukritusiam žiede pamato meilę. Svajonės nepavydi – jos šypsosi ir kiekvienam sutiktam dalina linkėjimų dovanas. Svajonės nepalieka žmonių, kol pyktis ir pavydas nesudaužo jų… Tuomet jos bėga į upes, rauda kriokliais, krenta žemyn, kol žmogus priglaudžia žmogų ir vėl delnuose iškėlę, grąžina jas tarp debesų ir vėjo…Mylėkite ir branginkite savo svajones, ir kartu su jomis pasitikite kiekvieną dieną“. (Milda Le)

Savo svajones įgyvendino ir Regina Tamašauskienė. Visą gegužės mėnesį Vankiškių bibliotekoje eksponuojama R. Tamašauskienės raižinių paroda „Iš širdies į širdį“. Kaip papasakojo parodos autorė, raižiniais ji susidomėjo prieš penkerius metus, dalyvaudama karpinių parodoje. „Nuo to laiko pradėjau ieškoti vaizdų, portretų ir juos su peiliuku išraižyti“, – sako Regina. „Pati pradžia buvo juodai balta, vėliau pradėjau derinti spalvas, tad dabar mano raižiniai įvairiaspalviai“, – teigia ji.

Regina Tamašauskienė – meno žmogus. Ji savo gyvenimą paskyrė dainai ir menui. Tikriausiai savo gyvenimo ji net neįsivaizduoja be kūrybos, be eilių, iš kurių gimsta ir dainos. Tad nieko keisto, jog Regina vadovauja net dviem ansambliams „Dzūkijos aidas“ ir senjorų ansambliui „Pavakarys“.

Nuoširdus ačiū Reginai, kad jos raižinių paroda „Iš širdies į širdį“ papuošė Vankiškių biblioteką ir bibliotekos skaitytojai turėjo galimybę įsigyti širdžiai mielų jos dirbinių.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vankiškių filialo vyresn. bibliotekininkė
Dalė Kočiūnė

0 atsakymų

Naujienos