Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Vaisodžių bibliotekoje prisiminti Žolinės papročiai bei tradicijos

Rugpjūčio 15-ąją minėjome Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo dieną. Tai pati seniausia ir garbingiausia Šv. Marijos šventė. Lietuvoje liaudiškas šios šventės pavadinimas yra Žolinė, kadangi bažnyčiose šventinami žolynai.

Ta proga Vaisodžių bibliotekoje vyko popietė, kurios metu bibliotekininkė papasakojo apie Žolinę, jos reikšmę ir apeigas, buvo surengta viktorina „Augalų pavadinimai“. Pasibaigus viktorinai vaikučiai kartu su tėveliais darė didelę puokštę iš lauko gėlių. Vaikai dainavo, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, minė mįsles, piešė piešinius. Pasibaigus popietei vaikai linksmai nusiteikę ir pilni įspūdžių išsiskirstė į namus.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaisodžių filialo vyresn. bibliotekininkė
Daiva Ardzevičienė

0 atsakymų

Naujienos