Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Užgavėnės Nemunaityje

Užgavėnės – žiemos pabaigą simbolizuojanti šventė, kuria siekiama prišaukti pavasarį. Kadangi šiemet žiema išėjo pati, tai tikėdamiesi , kad negrįš, dar triukšmingai ją pagąsdinome. Kultūrinių renginių organizatorė Loreta Grigaravičienė pasistengė, kad sambūris būtų linksmas ir energingas. Kaip visada šventėje dalyvavo aktyviausi bendruomenės nariai. Nepabūgusius blogo oro šventės dalyvius pasveikino Nemunaičio seniūnijos seniūnas Rimantas Avižienis, tapęs medžiotoju.

Šiemet žiemos išvarymo šventėje tradiciškai netrūko įvairiausių personažų – čigonių, velnių, raganų ir kitų baubų. Buvo surengtos kaukių varžytuvės. Dalyviai stebėjo šio renginio šeimininkų – Lašininio ir Kanapinio komandų virvės traukimo kovą. Laimėjo, aišku, Kanapinis su draugais. Lašininio ir Kanapinio vaidmenis tradiciškai atliko Vytautas Grigaravičius ir Saulius Ludavičius.

Dar vienas svarbus paprotys – Morės deginimas, simbolizuojantis bandymą atsikratyti viso, kas per žiemą buvo bloga, nuvyti blogą žiemos dvasią. Šiemet, papuošta Laimos Zajančkauskienės, ji buvo ypatingai graži.

Užgavėnės – tai šventė, per kurią leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia. Tradicinis šios dienos patiekalas – blynai. Juos kepė ir visus vaišino kulinariniais sugebėjimais garsėjanti Liudmila Makselienė. Susirinkę miestelėnai linksmai šoko, dainavo , vaišinosi. Tikimės, kad žiema tikrai negrįš.

Šventę finansavo asociacija ,,Nemunaičio bendruomenė“.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Nemunaičio filialo vyresn. bibliotekininkė
Daiva Avižienienė

0 atsakymų

Naujienos