Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Tautiškumą ugdome su tautosakos paveldu

Lapkričio 21 d. Ūdrijos biblioteka pakvietė Ūdrijos mokyklos bendruomenę dalyvauti tautosakos konkurse „Padavimai ir legendos pasakoja“, skirtame Pasaulio lietuvių metams paminėti. Aktyviausi konkurso dalyviai buvo pradinių klasių mokiniai, kuriuos šiam konkursui puikiai paruošė pradinių klasių mokytojos Irena Akulavičienė ir Tatjana Krugelienė.

Mokiniai rinkosi ir pasakojo įvairius lietuvių tautosakos kūrinius: padavimus, legendas, pasakėčias ir pristatė juos kartu su kūrinio iliustracijomis. Dalyvaujantieji itin noriai pasakojo etiologines sakmes, kurios yra įdomios, pamokančios ir praturtinančios kiekvieno vaiko vaizduotę. Nuoširdų tautiškumo jausmą dovanojo pradinių klasių mokinukai, kurie į konkursą atėjo pasipuošę tautiniais drabužiais ir segėdami trispalvį varpelį. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti suvenyrais ir saldžiais prizais.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Ūdrijos filialo vyresn. bibliotekininkė
Rita Karpičienė

0 atsakymų

Naujienos