Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Santaikoje pristatytas „Dzūkų kalendorus 2020“

„Šiemet fotografuodamas Dzūkijoje,
Mačiau praeinančio laiko ženklus.
Palengva krypsta praeitin ne formos, atradimai, iliuzijos,
Išnyra naujos vertybės su laikinumo žyme,
Regis, tik žmonės iš kartos į kartą lieka tik patys Dzūkai…“

(Vytautas Stanionis)

Lapkričio 11 d. Santaikos bibliotekoje vyko „Dzūkų kalendorus 2020“ pristacymas. Pristacyme dalyvavo kalendoraus sumanytojas Juozas Žitkauskas, kilęs iš Lazdzijų rajono, Kapciamiescio ir fotomenininkas Vytautas Stanionis.

Dzūkų kalendorun 2020 minima trylika Dzūkijos vietovių, tarp jų Santaikos, Alovės, Nemunaicio, Babriškių, Miroslavo, Daugų, Dusmenų, Sairijų, Pivašiūnų, Akmuojos, Krikštonių, Ryliškių ir Metelių. Kalendoruje yra Vytauto Stanionio patagrapijos, krašto šnekos pavyzdziai, orų spėjimai, racaptai apie laukinius augalus. Kalendorų redagavo Asta Staleskauskaitė, apie laukinius augalus aprašė Nijolė Marcinkevičienė.

Juozas Žitkauskas pajuokavo, kad tep jau ir išaina, kad Santaika biskį ir nukentėjo, nes patagrapija cik viršelyje. Pokalbio metu paaiškėjo, kas patagrapija daryta prieš 20-ešimc metų, mokyklos 60-mečio proga, kuomet buvo aukojamos Šv. Mišios.

Fotomenininkas Vytautas Stanionis pasidalino prisiminimais, kad pac insiamžinimas buvo kitoks, teko insilipt ant kopėcių, o šiais laikais būt lengviau pakelc dronas, tad ši Santaikos patagrafija atsirado dėka pedagogo, Lietuvos ir Alytaus miesto politinio bei visuomenės veikėjo Kęstučio Miliausko, žmogaus kilimo iš šio krašto.

Mielai savo prisiminimais dalijosi ir šio krašto žmonės, kuriems buvo įdomu pamatyti save prieš 20-ešimt metų.  Ačiū visiems dalyvavusiems!

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Santaikos filialo vyresnioji bibliotekininkė
Laima Petkevičienė

0 atsakymų

Naujienos