Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Rankdarbių paroda Alovės bibliotekoje

„Išsiuvinėk man, mama, trumpą
minutės laiką šurmuly,
tiek, kiek pavasaris užtrunka,
kur liekam vaiko dalimi“. /Dalia Petkevičienė/

Mūsų kasdienybėje vis mažiau laiko lieka rankdarbiams, bet matydami kitų žmonių kūrinius gebame jais gėrėtis.
Pirmąją gegužės savaitę Alovės biblioteką papuošė siuvinėtų staltiesių, staltiesėlių paroda. Šie rankdarbiai – Monikos Urbonavičienės (1938-1996), Danutės Janukaitienės ir Bronės Venckienės. Monikos Urbonavičienės siuvinėtus rankdarbius išsaugojo dukra Dalia Janulevičienė. Kiekvienas darbelis turi savo istoriją: viena staltiesė išsiuvinėta ant namuose austos drobės, o ją audė Marijona Vitkauskienė (Alovės valsčius, Vabalių kaimas). Jau vien dėl to ji ypatinga. Siuvinėta staltiesė puošdavo šventinį stalą. Ypač gražus siuvinėjimas ant drobės nebalintu naminiu linu. Tai – D. Janukaitienės darbas.

Alovėje savo rankdarbiais garsėjusios Janinos Stasiukynienės namuose galėjai pamatyti daugybę ne tik įvairiais būdais siuvinėtų rankdarbių. Apie jos pamėgtą siuvinėjimą kryželiu dažnai atsimena ir Danutė. Šios iškilios moters namai buvo gausiai puošti ir nertais dekoratyviniais elementais. Tik šioje parodoje jų jau nėra. Galiu tik pasidžiaugti, kad keletas J. Stasiukynienės darbų bibliotekoje saugoma skaitmeninėse laikmenose.

Yra daug siuvinėjimo būdų: peltakiavimas, kryželis, baltoji adinukė, karpytinis siuvinėjimas, pilnasis paprastasis, pilnasis šešėliavimo, iškilusis…

Įvairiaspalviais žiedais išdabintos staltiesėlės bibliotekoje puikuosis iki gegužės 20 dienos.

Daugų Vlado Mirono gimnazijos
Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus technologijų mokytoja
Henrieta Lapinskaitė

0 atsakymų

Naujienos