Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Popietė Punios seniūnijos senjorams

Tikriausiai neatsitiktinai spalvingiausiu metų laiku – rudenį, minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šiuo metų laiku gamta dovanoja nuostabiausių spalvų mozaiką. O šventinė mozaika penktadienio popietę senjorų laukė Punios kultūros namuose – iš visos seniūnijos čia rinkosi senjorai į jiems skirtą popietę „Kviečiu puodelio arbatos“. Juos pasitiko liaudiškos muzikos garsai – tai Gintautas Šmitas linksmai armonika griežė, jam į taktą būgną mušė jaunasis pagalbininkas Nojus Kalanta.

Renginio vedančioji, Punios kultūros skyriaus kultūrinio darbo organizatorė Laimutė Žūsinienė pasveikino susirinkusius senjorus ir pakvietė į fotografijų parodos „Lietuvos piliakalniai“ atidarymą. Renginyje dalyvaujantis jos autorius Albertas Švenčionis pirmiausia pakvietė pasiklausyti savo bičiulio poeto Gintauto Dabrišiaus skaitomų eilių, o po to papasakojo apie šio fotografijų ciklo atsiradimą. Fotografijos, pasak autoriaus, buvo kuriamos „diktuojant intuicijai, vidiniam balsui“, kuris pakuždėdavo, kada ir prie kokio piliakalnio važiuoti. Po parodos pristatymo senjorai buvo pakviesti į Dzūko pirkią, kur juos skambia daina pasveikino Punios seniūnijos vyrų ansamblis „Unisonas“.

Sveikatos ir ilgų gyvenimo metų senjorams linkėjo Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė ir Punios seniūnas Gintautas Laukaitis.

Šventėje dalyvaujančios rajono visuomenės sveikatos biuro merginos kvietė pasimėgauti šokoladiniu fondiu: įvairių vaisių gabalėliai buvo mirkomi lydytame šokolade ir skanaujami.

Naudodamasi proga, gausiai susirinkusius senjorus pakviečiau į projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojamą akciją „Senjorų dienos internete“ ir tuo pačiu su savo kolege, Vaisodžių filialo bibliotekininke Daiva Ardzevičiene visiems padovanojome projekto knygų skirtukus su žolelių arbata.

Prie vaišių stalo netilo dainos – visiems žinomus senjorų jaunystės romansus dainavo Punios folkloro ansamblis „Levandra“. Susirinkusieji mielai pritarė, o drąsesni ir patys vedė dainą.

Pasivaišinę arbata, saldumynais ir pasisėmę geros nuotaikos, senjorai džiaugėsi puikiai pavykusiu renginiu ir linksmai praleistu laiku.

Ačiū sakome ir visur suspėjančiam Alytaus rajono tarybos nariui Danieliui Jakubavičiui, kuris renginio akimirkas užfiksavo nuotraukose ir video medžiagoje.

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Punios filialo vyresnioji bibliotekininkė
Irena Kaškonienė

0 atsakymų

Naujienos