Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Kūrybinės dirbtuvės Krokialaukio bibliotekoje

Biblioteka šiais laikais ne vien tik knygos – tai ir bendravimas, geros emocijos, mokymasis… Tuo įsitikiname kasmet atėjus pavasariui, vykdant kūrybines Oliziukų gaminimo dirbtuves. Tuomet biblioteka pavirsta vaikų klegesio ir gerų emocijų pilnomis dirbtuvėmis: čia susipažįstama su Oliziukų kūrimo eiga, pamokoma, kaip paprastai ir originaliai sukurti savo „augintinį“.

Kas yra Oliziukas? Tai iš plonos kojinės, pjuvenų, trupučio sėklų padaryta žmogeliuko galva, kuri vėliau pasipuošia žaliais plaukais, jei juo bus rūpinamasi – laistoma, auginama ir mylima, taip po truputį nejučia ugdantis ir pareigos jausmą.

Tokį kūrinį galima padovanoti savo draugui arba panaudoti kaip dekoraciją Velykų stalui.

Svarbiausia, kad tai yra smagus kūrybinis procesas, kuriant grožį tam, kad turėtume draugą, kuris kiekvieną dieną šypsosis priversdamas nusišypsoti visus aplink esančius. Kasmet iš bibliotekos iškeliauja dešimtys pagamintų želdynukų, kurie į mokinių namus atneša daug gerų emocijų.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Daiva Kalasauskienė

0 atsakymų

Naujienos