Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Krokialaukyje paminėta Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena

1945 metais sausio 27 d. buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla Lenkijoje. Ta proga Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija sausio 27-ąją paskelbė kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena.

Šiai tragiškai datai pažymėti Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus istorijos mokytoja Aušra Maižiešienė ir bibliotekininkė Jolita Vaičiulienė organizavo renginių ciklą, kurio metu buvo vedamos pažintinės pamokos 5-8, I-IVg klasėse. Buvo parengta ir pristatyta knygų paroda „Lietuvos žydai“, o IIg kl. vyko dokumentinio filmo „Aušvicas. Specialioji komanda“ peržiūra ir aptarimas.

Taip pat vyko praktinis užsiėmimas „Mano vardas jidiš kalba“, kurio metu mokiniai po pažinties su jidiš abėcėle užrašė savo vardus bei hebrajiškus vardus ant akmenėlių. Vėliau moksleivių darbai buvo nuvežti į Žydų memorialą Vidzgirio miške. Tokiu būdu Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazija prisijungė prie pasaulinės akcijos „Mes prisimename“ – „We remember“.

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Jolita Vaičiulienė

0 atsakymų

Naujienos