Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Kraštiečius prisiminus…

„Tyliai srūva Peršėkės upelis,
Kelio juosta – tarytum styga.
Prisilieski. Aidės lyg varpelis
Atminimuos  jaunystė gyva.

Grįžkit retkarčiais Jūs į gimtinę
Čia, kur didžioji kelio pradžia.
Prisiminkit, ko mokė Maironis
Už turtus daug brangesnė dvasia“.

(Valerija Januškevičienė)

„Iš dulkinų miestų atskubam į seną paliktą sodybą, priglundam prie šakotos obels, bitės tupia prie avilio landos.

– Seneli, papasakok apie savo vaikystę.

Ir bočius seka, nes tai kas buvo, iš tiesų atrodo panašu į pasaką. Tai yra praeitis, istorija ir tautosaka, tai – šaknys, iš kurių išaugome mes.“

Krokialaukio bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Jolita Vaičiulienė, įprasmindama Archyvų metus, parengė pirmąją virtualios parodos „Kraštiečius prisiminus…“ dalį.

Bibliotekoje yra sukaupta nemažai kraštotyrinės medžiagos, laikraščių publikacijų apie iškilius mūsų apylinkės žmones bei jų darbus. Todėl ruošdama parodą dar kartą norėjo prisiminti savo kraštiečius ir pasidžiaugti jų indėliu į Lietuvos valstybės kūrimą.

Ir keistas jausmas užvaldo ilgiau pažiūrėjus į gražius, taurius jaunesnius ir pagyvenusius veidus. Vieni dar išliko pageltusiose nuotraukose, o kitus jau išsivedė Laikas… Tik nuotraukos mums primena: jie gyveno, mylėjo, tikėjo, dirbo ir didžiavosi savo darbais.

Jaunystė – didelė galia. Todėl sukruskime, tyrinėkime savo mažo miestelio praeitį, rinkime legendas ir istorijas, rašykime metraščius ir sužinosime nepaprastai daug įdomaus. Pajuskime savo ir senolių istorijos tęsėjų vertę, suraskime gyvenimo prasmę bei tikslą…

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Krokialaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Jolita Vaičiulienė

0 atsakymų

Naujienos