Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

„Karpinių stebuklas“ Užupių bibliotekoje

Liepos 12-ąją dieną Užupių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Karpinių stebuklas“. Užsiėmimą vedė Jiezno gimnazijos mokytoja Audronė Jusienė. Renginio pradžioje Audronė priminė karpinių istoriją.

Istorijos šaltinių teigimu, popieriaus karpinių menas gimė Rytų šalyse. Vėliau jis paplito po visą pasaulį. Daugelyje šalių ši dailės šaka turi senas tradicijas. Meninių karpinių trūkumas yra tas, kad jie padaryti iš nepatvarios medžiagos – popieriaus. Tai viena iš priežasčių, kad pasaulyje labai mažai yra išlikę senovės kūrinių.

Daugelis tautų iškarpas nuo seno naudodavo savo būstui papuošti. Lietuvoje popieriaus karpiniais pradėta užsiiminėti XVI amžiuje. Itin populiarūs namų puošybai popieriaus karpiniai buvo XIX amžiaus pabaigoje – XX amžiaus pirmaisiais dešimtmečiais. Miesto, ypač kaimo žmonės karpiniais gražindavo žibalinių lempų gaubtus, lentynas, paveikslų ir veidrodžių rėmus.

Audronė Jusienė edukacijos dalyvius supažindino su karpinių komponavimo būdais, karpymo technologijomis, kūrybinio darbo eiga. Po pažintinio pristatymo dalyviai kibo į darbą.

Karpiniai patalpinti į parodą „Mintys karpiniuose“. Paroda bibliotekoje veiks visą liepos mėnesį.

Dėkojame mokytojai Audronei Jusienei už suteiktas žinias ir maloniai praleistą laiką.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Užupių filialo vyresn. bibliotekininkė
Irutė Pačiauskienė

0 atsakymų

Naujienos