Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Edukacinė popietė „Vaiko fantazija snaigių karpiniuose“

Krentančiomis į delną snaigėmis įpusėjo gruodis ir širdį virpina nenumaldomas artėjančių švenčių laukimo nerimas. Snaigės… Baltos, trapios, lengvos snaigės languose atsiranda prieš Kalėdų šventes net ir tada, kai lauke visai nebūna sniego. Jos daugeliui asocijuojasi su lengvumu, trapumu, laikinumu. Įsižiūrėję į jas, kiekvienas matome nuostabų grožį: nepakartojamą raižinį, močiutės megztų pirštinių raštą, pasakišką piešinį. Tai suteikia jaukumo aplinkai, alsuojančiai kasmečio stebuklo laukimu.

Tokiomis gražuolėmis snaigėmis bendruomenės vaikai nutarė papuošti biblioteką. Išstudijavę snaigių karpymo technologijas, pasižiūrėję karpinių pavyzdžių, pasitelkę kūrybiškumą ir valią, visi kartu mokėsi karpyti snaiges. Jie pastebėjo, kad svarbiausia – teisingai sulankstyti popierių ir, kad snaigė būtų trapi, lengva, geriausia tinka plonas, lengvas sviestinis popierius. Ant jo vaikai piešė ornamentus ir tik tada kirpo. Ne visiems pavyko iš karto, bet pastangų buvo įdėta daug.

Padirbėję, paruošę snaigių parodėlę, pasidžiaugę savo darbu, neskubėjo skirstytis į namus. Jiems patiko ramus bendravimas ir bendradarbiavimas, tyli muzika, kurioje tvyro šventinis laukimas. Vaikams patinka tokio pobūdžio popietės, jie noriai susirenka, kad pabūtų kartu, išmoktų kažką naujo, suteiktų sau ir aplinkiniams gerų emocijų.

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Mergalaukio filialo vyresn. bibliotekininkė
Sigutė Karčiauskienė

0 atsakymų

Naujienos