Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Anelės Zurlienės „Atminties takeliai“

Kovo 12 dieną Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Simno filiale vyko Anelės Zurlienės austų juostų parodos „Atminties takeliai“ atidarymas. Renginį sudarė dvi dalys: trumpas parodos autorės ir parodos pristatymas bei edukacinis užsiėmimas.

Pristatymo metu autorė trumpai papasakojo apie save: kas ji, iš kur ji ir ką šiuo metu veikia. Austi Anelė išmoko jaunystėje, tačiau šį darbą buvo atidėjusi į šalį lig išėjo į pensiją. Anelė pagal specialybę medikė, o vėliau tapo rašytoja. Tačiau šiuo metu ji visą savo laisvą laiką skiria audimui.

Autorė pasakojo, jog austi vėl pradėjusi 2017 metų rudenį, kuomet sugalvojo austoje juostoje įprasminti atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimą. Tuomet ji į juostą įaudė šiuos žodžius: „Lietuva 1918-2018“. O tada prisiminė seniai pamirštą užsiėmimą ir įniko į audimą. Anelė į juostas įaudžia sau mielus prisiminimus arba skaitytų knygų citatas, todėl parodą ir pavadinusi „Atminties takeliai“.

Antroji renginio dalis – edukacinis užsiėmimas, kurio metu mes visi pabandėme austi popieriaus juostelėmis vėželio fragmentą. Iš pradžių visiems atrodė labai sudėtinga, bet užduotį įveikė visi.

Renginio metu Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Aivaras Vyšniauskas pasveikino autorę su parodos atidarymu ir padėkojo už glaudų bendradarbiavimą su Alytaus rajono biblioteka.

Už renginio nuotraukas dėkojame Auksei Čyžiūtei.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Simno filialo vyresn. bibliotekininkė
Sandra Sejavičienė

0 atsakymų

Naujienos