Svetainė „Dainavos kraštas“ skirta Alytaus apskrities bibliotekų kraštotyros informacijos sklaidai internete. Jos tikslas – atskleisti visuomenei, nutolusiam vartotojui (lietuviams užsienyje, moksleiviams, visiems besidomintiems Dainavos kraštu) vienoje vietoje sutelktą, susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą informaciją apie Alytaus apskritį – turtingos istorijos ir savitų tradicijų kraštą.

Alovėje žiemos švenčių pabaigą vainikavo Trys karaliai ir kalvio V. Valentinavičiaus kalvystės darbų paroda

Sausio 5 dieną Alovės Bendruomenės Visuomeninė Organizacija ,,Susiedai“ žiemos švenčių pabaigą pažymėjo Trijų karalių apsilankymu, organizacijos veiklos apžvalga ir tautodailininko Valdo Valentinavičiaus kalvystės darbų pristatymu.

Bendruomenės narius sveikino Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Alovės ir Ryliškių parapijų kun. monsinjoras Stanislovas Stankevičius. Bendruomenės pirmininkė Asta Kisielienė apžvelgė praėjusių metų veiklas ir rezultatus, pasidžiaugė sėkmingais projektais. Renginio metu buvo pristatyta kalvio Valdo Valentinavičiaus kryždirbystės darbų paroda. Kalvystės Valdas mokėsi dirbdamas Alytaus ENSK, vėliau ranką miklino dirbdamas kalvėje, tačiau jam labiau rūpėjo ne buičiai pritaikyti, bet dekoratyvūs kalvystės dirbiniai. Pirmąją personalinę parodą jis surengė Alytuje 2010 metais. Venciūnų kaime gyvenantis kalvis čia turi įsirengęs ir savo kalvę, žinoma, turi ir gausybę planų ir vis dar nebaigtų darbų.

Valdas Valentinavičius yra Lietuvos Tautodailininkų sąjungos narys, Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų asociacijos narys. Yra dalyvavęs respublikinėse ir tarptautinėse kūrybinėse stovyklose, tarptautiniuose kalvystės pleneruose, tautodailininkų darbų parodose ir meninės kalvystės edukacinėse programose. Renginio metu, pristatydama kūrėją, prisiminiau, kad dar 2004 m. brolių Kęstučio ir Valdo Valentinavičių kalvystės darbų paroda buvo surengta ir Alovės bibliotekoje. Tuo metu kalviai eksponavo tradicines saulutes, žvakides ir kitus dekoratyvius dirbinius. Bendruomenės namų salėje surengtoje parodoje kalvio saulutės-kryžiai švietė ir šildė neįprastai, bet neužmirštamai ir gražiai. Tiesiog gražiai. Tautodailininkas pasakojo apie savo darbus, planus, vildamasis, kad dar šiemet pavyks sukviesti kalvius ir pasivaržyti savo meistriškumu po vasaros dangumi Venciūnuose.

Tuo susitikimas nesibaigė. Dar ilgai skambėjo dainos, šurmuliavo susiedai, dalindamiesi džiaugsmais ir rūpesčiais.

Paroda veiks iki vasario 18 dienos. Jau šiandien ją aplankė būrys Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus mokinių su technologijų mokytoja Henrieta Lapinskaite.

 

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Alovės filialo vyresn. bibliotekininkė
Birutė Jarusevičienė

0 atsakymų

Naujienos